6

Kitap Ayracı Projesi

Yazar: on 00:14 in


Uzun bir aradan sonra söze nasıl başlamak gerektiğine bir süredir karar verememekteydim. Onca koşturmadan sonra birde gelecek kaygısı eklenince tekrar bir koşuşturma başladı ve hâlâ bir belirsizlik içinde bekliyoruz önümüzdeki dönem ne olacağız diye :) Söylemeden geçemeyeceğim galiba Gazi Üniversitesine" yüksek lisansa başvuru yapmıştım yapılan torpillerden dolayı ve kendi öğrencilerine öncelik tandıkları için mülakatta elensemde o işten para kazanıp haram yemeyeceğimi bilmek vicdanımı rahatlatıyor. Başvuru yapacak olanlar filan olursa bu işler böyle dönüyormuş her yerde ayağımızı denk alacakmışız! Derken işte günlerdir veremediğim kararı Kitap Ayracı Projesinde karar kılarak bozmuş oldum. Malum Berat kandilini geçirdik ve Ramazan-ı Şerîf'e çok az kaldı. Mü'minin bayramı cân ayı geliyor. Yardımların en çok bu ayda olması yanlış belki ama en azından bu ayda yardımlar artıyor diye bir yardım ve hayır konusunda hatırlatma yapmak istedim. Bu proje İHH'nın başlattığı bir yardım kampanyasıdır. -Ki bana göre çok eğlenceli bir kampanya ayraçlar cidden çok tatlılar- Kampanyayı burda uzun uzun anlatmak yerine ben bütün sorularınızın cevabını alabileceğiniz facebook sayfalarına siz değerli okurlarımızı yönlendirmek istiyorum. Eğer farklı bir sorunuz olursa onları da burada mutlaka cevaplandırabiliriz :)
Dost'un dost'a geldiği bir günde ben lâ tuttum kolundan illâ'yı haydi dedim "kurtuba kafe/kitabevi"ne gidiyoruz ayraç alacağız. İlk kez gideceğim ben de yerini bile tam olarak bilmiyorum :) Tariflerden bulduk hemen ve ayraçları incelemeye başladık kalanlardan seçtik kendimize sonra birde not defterleri gelmiş yeni ki görüldüğü üzere o da çok tatlı bir inekcik :) Bunun dışında not defterlerinde 2 model daha vardı ayraç modellerinin resimleri zaten facebook sayfasında var. Not defterleri 5 lira ayraçlar karton olursa 2 lira kaplama olursa 3 lira ama kaplamalar daha güzel geldiler bize :) Hem sakin ve elit bir mekanda oturup kahvenizi yudumlarken dostça edebî sohbetlere imza atabileceğiniz, oturduğunuz sandalyede bir şair ya da yazarın adını göreceğiniz nezih bir mekanda hayra vesile olmak müthiş bir his emin olun. Kurtuba Kafe Ankara'da bu arada bunu da es geçmeyim :)
Ankara dışındakiler için ayraç ya da not defteri almak isterlerse yardımcı olabiliriz. Bizim dışımızda netten yardımcı oluyorlar zaten bildiğim kadarıyla. İşte siz kendinize eşinize dostunuza çocuğunuza bu ayraçlardan alıp hem onları sevindirip hem de bir yetimin yeniden dünyayı görmesine destek olabilirsiniz. Gören insan görmeyenin zorluğunu bilmez ama anlamaya çalışabiliriz. Rabbim gözlerimizin sadakasını vermeyişimizi sormayacak mı bize?
Ve son olarak "Sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: “Hayır olarak ne harcarsanız o, ana-baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak ne yaparsanız, gerçekten Allah onu hakkıyla bilir.” (Bakara / 215 ) âyet-i kerîmesi neden niçin nasıl vermemiz gerektiğini üç beş ya da yüz farketmez vermemiz gerektiğini bize hatırlatıyor olmalı inşaAllah.
Rahman ve Rahim olan Allah'a emanetsiniz.

|

6 Comments


Selamün Aleyküm..

Hoşgeldin :) Bazı şeyleri anlamak için yaşamak gerekiyor..Resmiyet olsa bile ayrımcılık oluyor ya çok fena gıcık oluyorum bu durumlara!!Lisansın için hayırlısını diliyorum...Çok şükür güzide ay geliyor :) Kitap ayracı projesini ben de eğlenceli bulmuştum.. Aldıklarımı severek kullanıyorum..Proje için çalışan herkesten Allah razı olsun..Ve Kurtuba gibi mekanların şehrimizde de olmasını temenni ediyorum:))


Selamun Aleykum. Hayrısı olsun İnşallAllah. Paylaşımız için Allah razı olsun.


Hayırlısı olsunnn canım benım tebrık ederım...

Ayııcılarda cokk seker senın gıbı ben cok begendım :)


çok guzel olmuslar..canım obur sıtene neden devam etmıyorsun....zevkle bakıyordum...


@Sevgi Sevdâlısı
Ve aleykum selam efendim hoşbuldum uzun zaman sonra :) Teşekkür ediyorum cümlemize hayırlar olsun inşaAllah. Kurtubaya son gittiğimde bir hayal kırıklığına uğradım ayraçları artık satmıyoruz dediler :( amaçları ne anlamadım ya da sorunları.


@ÖZcan Ve aleykum selam efendim teşekkürler


@vesselam teşekkür ederim canım inş hayırlısı olur bir an önce beklemek daha zor :) daha güzelleri senin olsun tatlım :)))


@marifet ellerimizde
teşekkür ederim ablacım öbür siteye ara verdik biraz ablamın işleri yoğun olunca o yaptıkça ekliyorum ben :)


Merhaba yeni takipçi^^

ben bu sevimli kitap ayraçlarından almıştım bi arkadaştan, ayrıca kurtuba kitap kafeye gidip mest olmuşluğum ayak üstü onlara proje çizip bırakmışlığım da var^^

yoksa biz biyerlerden tanışıyor muyuz?

Copyright © 2009 lâ-illâ All rights reserved. Theme by Laptop Geek. | Bloggerized by FalconHive.